Колінний суглоб

Головна | Лікування | Колінний суглоб

 

 

Ознаки та симптоми проблем з коліном

Признаки и симптомы проблем с коленом

Відчуття болю після фізичних навантажень і чутливість колінної чашечки, обмеження рухів в області суглоба, а також болючість при стрибку вказують на розвиток патологічних процесів області колінного суглоба. При цьому коліно є найбільш пошкоджує суглобом.

 

  

Обумовлена ​​така прихильність до травм тим, що коліно є найбільшим і складним суглобом в тілі людини, який постійно піддається впливу підвищеного навантаження, однак, при цьому, має досить слабку м'язову захист.

 

Самі распространненость захворювання колінного суглоба:

 

  Тендинит связки надколенника (колено прыгуна)

Тендиніт зв'язки надколінка (коліно стрибуна)

Симптоми:
- біль під колінної чашечкою;
- біль після бігу і інших навантажень;
- обмеження в здатності стрибати.

Детальніше про тендините зв'язки надколінника і методах лікування тут >>>

 

 

Тендинит четырёхглавой мышцы

Тендиніт чотириголового м'яза

Симптоми:
- біль при активних рухах;
- похрускування при русі сухожилля.

Детальніше про тендините чотириголового м'яза і методах лікування тут >>> 

 

Структура колінного суглоба

 

Колінний склад знаходиться в оточенні багатьох великих сухожиль, які забезпечують хорошу характеристику рухливості, а також сили ноги, проте навантаження на нього припадають колосальні.

 

Пошкодженої в колінному суглобі може виявитися будь-яка структура, також і хрящі, сухожилля, м'язово-сухожильні елементи, слизові сумки і чашечка коліна. Будова коліна має складну структуру, а розташоване воно в місці з'єднання кісток гомілки і стегнової кістки. Скріплений колінний суглоб складним набором зв'язок, найважливіші з них - латеральні, хрестоподібні і зв'язки сумки суглобів. Основною функцією хрестоподібних зв'язок, є позбавлення від обертання гомілкових кісток і кістки стегна у відношенні один до одного, а також зісковзування. Функцію потовщення і зміцнення суглобової сумки, що охоплює суглоб коліна, виконують зв'язки суглобової сумки. Також, вони забезпечують стабільність суглоба і піддаються розтягуванню під час рухів. У разі, якщо рух виходить за рамки допустимого діапазону, зв'язки, які утримують суглоб, можуть бути схильні до розтягування, надриву і навіть повного розриву.

 

Надколінок (колінної чашечки) розташовується в області сухожилля на кінці в нижній частині кістки стегна і виконує захисну функцію виступу кістки від ударів з передньої сторони. Вивихи, переломи, розриви і розтягування сухожиль є гострими ушкодженнями, однак набагато частіше зустрічаються травми надколінка в результаті надмірного використання. Симптомами таких пошкоджень є хворобливі відчуття в передній області коліна, при його згинанні і спуску по сходах, звук тріска при випрямленні і згинанні коліна, ниючий біль в результаті тривалого сидіння.

 

Найпоширеніші травми коліна

Серед гострих травм досить часто зустрічаються розтягнення зв'язок, а також переломи і вивихи чашечки коліна і хрящові розриви. Такі патології викликані в більшості випадків скручуванням коліна, що призводить до роз'єднання суглобових поеврхностей.

У більшості випадків розтягнення зачіпає хрестоподібну зв'язку з передньої сторони або коллатеральную большеберцовую зв'язку. Такі розтягування також мають класифікацію за ступенем тяжкості: перша, друга і третя рівні тяжкості. Від того, як виникло пошкодження, залежить те, яка саме зв'язка пошкоджена. Розтягування колатеральної великогомілкової зв'язки викликається ударом зі зміщенням суглоба коліна всередину, а удар назовні призводить до порушення колатеральної малогомілкової зв'язки. Обертання ж із зафіксованою гомілкою веден до пошкоджень хрестоподібної передньої зв'язки. Знос менісків, чашки коліна, бурсит, тендиніт, суглобові миші викликаються надмірним перенапруженням. На основі всіх цих ознак лікарі лікувально-реабілітаційного центру "ВінПрофіМед" ставлять діагноз і виявляють причину і вогнище ушкодження.

 

Методи лікування патології колінного суглоба

 

Для лікування тендинітів і бурситів колінного суглоба в лікувально-реабілітаційному центрі "ВінПрофіМед" застосовують  метод екстракорпоральної ударно-хвильової терапії, який є неінвазивний методом у разі ортопедичних специфічних показань. Це новий метод лікування, який є багатообіцяючим компромісом між оперативним і консервативним методом, в разі безуспішності останнього

 

Лікування призначається після УЗД діагностики, а під час сеансів не застосовуються анестезію. Повний курс лікування становить 5 сеансів екстракорпоральної ударно-хвильової терапії, і мають інтервали після кожного сеансу в 5-6 днів. Під час сеансу використовуються ударні хвилі високого рівня енергії. Вся процедура при цьому дозволяє значно заощадити час у пацієнтів, які є працюючими і не можуть витрачати багато часу на Лєчна без шкоди для праці. Сеанси ударно-хвильової терапії допомагають досягти повного позбавлення від больових відчуттів або значно їх зменшити при тому, що побічних ефектів або ускладнень дана процедура як правило, не викликає, що говорить про високу ефективність даного неінвазивного методу для лікування хвороб і пошкоджень колінного суглоба.