Переломи

Головна | Лікування | Переломи

 

 

Переломы

Проблеми в лікуванні переломів

 

Ніякі сучасні методи лікування, які використовує наша офіційна медицина, не захищають пацієнтів від розвитку контрактур і як наслідок важких вторинних постравмотіческіх артрозів, які спостерігаються у 10 - 13% людей з переломами. Крім цього, 13,3 - 28,5% випадків закінчуються втратою працездатності.

 

На консолідацію кісткової тканини впливає найрізноманітніші чинники, в які входить і загальний стан організму. Це дуже складний динамічний процес, завдання якого відновити анатомічну цілісність і забезпечити повноцінну працездатність пошкодженої кінцівки. І не завжди організм може самостійно впорається з цим завданням.

 

Процес регенерації кісткової тканини можна розділити на наступні стадії:
• Катаболізм пошкоджених кісткових тканин, який характеризується анаболічними процесами.
• На наступному етапі межотломковое простір накопичує з'єднання кальцію і колаген.
• Утворюється антигенная кісткова структура, відбувається інтенсифікація судинного постачання і відновлення хрящової тканини.
• В останню чергу відновлюється архітектоніка структури і пластичнічть, які забезпечують функцію і анатомічну форму кістки.

 

Процес зрощування кісток може супроводжуватися наступними порушеннями:
• Неоарторози.
• Помилкові суглоби.
• Уповільнена консолідація.

 

Причини проблем у лікуванні переломів:

До цих порушень наводять такі причини:
• Погана фіксація кістки в місцях перелому.
• Надмірна компресія і короткострокова іммобілізація.
• Гнійні ускладнення.
• Сильні пошкодження м'яких тканин в області перелому, які служать причиною нейротрофічних порушень.
• Захворювання общесоматического характеру, викликані гормональними і обмінними порушеннями.

Тривалі зрощення переломів (більш ніж подвійний термін) свідчать про розвиток помилкового суглоба. Якщо на пізніх етапах збереглася рухливість між уламками, то можна говорити про неоартрозе. Обидва випадки супроводжуються деформаціями, укороченням пошкодженої кістки, обмеженням функції травмованої кінцівки, і в підсумку - інвалідність.

 

Методи лікування післяпереломних ускладнень

Сучасні способи лікування післяпереломних ускладнень.

Сучасні методи лікування подібних проблем спрямовані в першу чергу на посилення регенерації кістки. Поряд з традиційним використанням методу функціонального роздратування кісткової мозолі дозованим навантаженням на травмовану кінцівку, широко використовується загальнозміцнююча медикаментозна терапія. Як додатковий чинник хімічного, фізичного і біологічного впливу застосовують гормони, нуклеїнові кислоти, ферменти, вплив електричним і магнітним полем, ультразвуком, оксібаротерапіей і ін.

 

Переваги використання ударно-хвильової терапії (ЕУВТ) при лікуванні переломів

 

Ударно-хвильова терапія, яку проводить реабілітаційний центр «ВінПрофіМед», є ефективною альтернативою операції. Ударні хвилі дозволяють впливати безпосередньо на кісткову тканину, не зачіпаючи при цьому м'які тканини. Використання ЕУВТ не викликає локальних порушень в тканинах організму, сприяє поліпшенню якості процесу лікування. Високотехнологічний апарат повністю контролює глибину проникнення ударно-лікувальної хвилі, дозує інтенсивність впливу, локалізує зону лікування. Силу і частоту впливу в кожному конкретному випадку визначає лікар. Проходження акустичних імпульсних хвиль не супроводжується виділенням тепла і утворенням щільного електромагнітного поля, тому лікування можна проводити навіть при наявності спиць і пластин в пошкодженої кінцівки. Ударно-хвильова терапія виключає виникнення металлоза і міграцію пристроїв, які фіксують відламки кістки. Крім терапевтичного ефекту ЕУВТ має протизапальну дію, збільшує кількість лімфоцитів, що можна простежити за результатами аналізу крові хворого.