Синдром попереково - клубової зв'язки

Головна | Лікування | Синдром попереково - клубової зв'язки

 

 

Синдром пояснично - подвздошной связки

Визначення синдром попереково - клубової зв'язки

 

Головною опорою нижнього відділу хребта є попереково-клубова зв'язка. Діагностика і своєчасне її лікування є «золотим» стандартом в попередженні дегенеративних змін міжхребцевих дисків, суглобів і дуг хребців. Усунувши всі ці захворювання, можна тим самим істотно продовжити працездатність хребта. Особливе значення ППС набуває при прогресуванні дегенеративних змін в міжхребцевих дисках.

 

Причини і симптоми виникнення синдрому попереково - клубової зв'язки

Симптомокомплекс, що виникає при ураженні попереково-клубової зв'язки, отримав назву синдрому попереково-клубової зв'язки. Він, як правило, виникає у молодих людей, що займаються гімнастикою, акробатикою, хореографією, фігурним катанням та іншими травматичними видами спорту. Патологія пов'язана з тими видами діяльності, де під час занять або тренувань, виникають значні статодинамические навантаження на хребет. Вік хворих, який, в більшості випадків, не перевищує тридцяти п'яти років, пов'язаний саме з популярність таких видів спорту серед молодого населення.

Синдром попереково-клубової зв'язки характеризується болем в поперековій і пахової області, він посилюється під час пробіжки, підйому навіть не великих вантажів, а також при виконанні кругових рухів в хребті і доторку до області зчленування крижів з подвздой кісткою.

Що стосується причин синдрому, то він, в основному, виникає при занятті тими видами діяльності, де потрібно виконувати різноманітні форсовані руху, які перевищують амплітуду звичних для хребта. Це можуть бути як ротаційні, так і похилі руху в різні боки. Через них в зв'язках виникають мікроскопічні травми, що супроводжуються як надривами, так і крововиливами. Пізніше все надриви заміщуються рубцевої тканиною, і це призводить до зниження амплітуди рухів в суглобі. Також, в місці крововиливу, відкладаються солі різних мінералів і розвивається фіброз. Згодом, коли дані зміни накопичуються і набувають незворотного характеру, ППС втрачає міцність і еластичність.

 

Методи лікування синдрому попереково - клубової зв'язки

 

Лікування синдрому попереково-клубової зв'язки в основному консервативне. У нього входить масаж даної зони, звільнення області від навантажень, лікувальна гімнастика, кортикостероїди, новокаїнові блокади, електрофорез йодиду калію і новокаїну, лікувальний УЗД і інфільтраційна терапія. Всі ці процедури допомагають не тільки зняти гостроту процесу, а й відновити колишню працездатність. Але, навіть при всіх перерахованих вище умовах, рецидиви все одно неминучі. Лікувально-реабілітаційний центр "ВінПрофіМед" надає всі види лікування З ППС на найвищому рівні.

 

Дуже великим успіхом в лікуванні даного захворювання користується спеціальна методика під назвою екстракорпоральна ударно-хвильова терапія. Механізм її дії заснований на роздратуванні нервових закінчень ударною хвилею і виділенням біологічно активних речовин. Зрештою, настає переривання потоку больових імпульсів від патологічної ділянки. Така терапія також ефективна при наявності кальцификатов, так як останні, під впливом ударних хвиль, дезінтегруються і розсмоктуються макрофагами. Процедуру починають проводити на найнижчих частотах і на рівні найболючішого місця. З огляду на динаміку одужання, хворі переходять з одного рівня на інший. Пацієнти відчувають помітне полегшення вуджу після першого сеансу. Наступну процедуру повторюють, приблизно, через три-п'ять днів. Загальна кількість процедур - шість. Наш медичний центр "ВінПрофіМед" пропонує всім бажаючим пройти цей курс лікування для того, щоб повною мірою оцінити всі його переваги.

 

Варто зазначити, що подібне лікування використовується не толь для З ППС. Його також застосовують пацієнтам, що страждають міотоніческім синдромом при вертебралгіях. Імпульсного подразнення піддаються відразу все м'які тканини, що знаходяться в больовому місці: клубова м'яз, велика і мала поперекові м'язи, стегновий нерв, сідничний нерв і місце виходу стегнового нерва біля пахової зв'язки.