П'яткова шпора

Головна | Лікування | Стопа і гомілковостопний суглоб | П'яткова шпора

 

 

Пяточная шпора

Що таке п'яткова шпора?

 

П'яткова шпора характеризується появою шпорообразних кісткових утворень в області подошвенного апоневроза, а також постійного перенапруження малих м'язів стопи, в разі дефекту форми стопи. Непрямою причиною тягне підвищеного зусилля на місці приєднання служить розтягнення поздовжнього зводу стопи. Дуже часто можна спостерігати бурсит.

Шпори п'ят дуже часто зустрічаються у страждаючих надмірною вагою людей старше сорока років, а також тих, чия робота передбачає довге стояння на ногах. Крім того, шпори п'ят можуть бути наслідком плоскостопості і зовнішньої клишоногості.

 

Основні ознаки та симптоми п'яткової шпори:

Симптомами п'яткової шпори служить точкова біль в області п'яти. Біль може іррадіювати в звід стопи - плюсну, подошвенную область або нижню частину гомілки, також на всю поверхню п'яти, при цьому біль може виникнути після тривалого перебування на ногах або тривалого носіння некомфортною взуття.

93% випадків показують, що відбувається порушення ходи, так як через біль хворий намагається не навантажувати п'яту і переносить навантаження на зовнішній край і передні відділи стопи.

 

Методи лікування п'яткової шпори:

 

Реабілітаційний центр "ВінПрофіМед" надає такі методи лікування як, консервативний і оперативний.

 

 

Консервативний метод:
- застосування ортопедичних устілок для підтримки поздовжнього склепіння стопи, а також розвантаження області п'яткової шпори, використовуючи вставки з губчастої гуми і т.д.
- призначення протизапальних засобів.

 

Метод ЕУХТ для лікування п'яткової шпори

 

Сьогодні метод ударно-хвильової терапії полягає в неінвазивному методі лікування при ортопедичних специфічних свідченнях, і полягає в новітньому способі лікування. На сьогоднішній момент він є методом, до якого вдаються, коли консервативне лікування безуспішно, а оперативне - небажано. Починається лікування тільки після проведення ультразвукової діагностики. В ході сеансів анестезія не застосовується. Курс триває від чотирьох до шести сеансів, з проміжком в три-шість днів. За сеанс використовується 1500 імпульсів. Досягнутий ефект полягає в повному зникнення болю. Позитивним ефектом ЕУВТ є відсутність побічних ефектів і ускладнень.