Плечолопатковий періартрит

Головна | Лікування | Хвороби плечового суглоба | Плечолопатковий періартрит

 

 

Що таке плечолопатковий періартрит?
Плечолопатковий періартрит являє собою відкладення солей кальцію, в основному, в області ротаторної манжети, що виникають внаслідок перенапруження і недостатності кровообігу. У дев'яноста відсотках випадках периартрит вражає сухожилля надостной м'язи.

 

 

Основні ознаки та симптоми при плечелопаточном періартриті:
• Хворий відчуває ниючий біль при розведенні обох рук в сторону;
• Різкий біль при повороті руки всередину або назовні;
• Тупий біль при натисканні на область плеча.

 

Методи лікування плечелопаточного періартриту:

 

Лікувально оздоровчому центрі "ВінПрофіМед"  надає, наступні неоперативні, методи лікування плечелопаточного періартриту:

1. При неострой стадії хвороби проводяться курси фізіотерапії: поперечні розтирання, ультразвук, електротерапія;
2. ЕУХТ - Естракорпоральная ударно-волоновая терапія;
3. Лазерна терапія;
4. Місцеві ін'єкції, в разі необхідності, блокади;
5. Застосування системних анальгетиків (напр. Диклофенак).

 

 

Найбільш зустрічаються методи оперативного лікування плечелопаточного перартріта:

 

Розширення утворився субакроміального простору шляхом його видалення або резекція відкладень солей. У крайніх випадках - видалення частини акроміального кінця лопатки.

 

Лікувально оздоровчому центрі "ВінПрофіМед" проводить лікування плечелопаточного періартриту за допомогою УВТ, що забезпечує найкращий результат. Терапія складається з 5 процедур проводяться з інтервалом в декілька днів. При проведенні однієї

 

 

Детальна інформація про плечелопаточном періартриті:

У переважній більшості випадків причиною виникнення плечелопаточного періартриту є перенапруження, яке призводить до травм сухожилля надостной м'язових пучків і недостатнього кровообігу в травмованих тканинах. Проявляється це в хворобливих відчуттях при рухах кінцівкою, з їх розповсюдженням в зону шиї і проксимальную плечову зону. Внаслідок поганого кровопостачання ураженої ділянки посилюється відкладення солей кальцію, що в кінцевому підсумку може призвести до запалення суглобової сумки і хронічного больового синдрому. Фактори, які можуть викликати формування останнього, включають остеохондрози шийного і плечового відділів, невосстановівшіеся після травм і оперативних втручань суглоби, недостатній кровообіг в сухожиллях плеча, а так само довготривалі статичні і динамічні незвичні навантаження на плечовий пояс.

 

 

  Симптоматичні болі в плечовій області під час руху руки, поворотах всередину або назовні, натисканні на суглоб можуть свідчити про запалення сухожиль і капсули суглоба плеча, відомий так само як плечолопатковий періартрит. Дане захворювання досить поширене серед всіх верств населення.

 

Поширена лікування плечелопаточного періатріта ударно-хвильової терапії виробляється на протязі від 12 днів до місяця. За цей час пацієнт проходить курс з 4-6 процедур ЕУВТ. Кожна процедура включає в себе до півтори тисячі одноразових імпульсів.

 

  Протягом лікування подібним методом у пацієнта можливе посилення больових відчуттів, що може бути пов'язано з проривом відкладень солей кальцію в синовіальну сумку. Дане явища може статися як спонтанно, так і в результаті ЭУХТ, і має короткочасний характер прояви.

 

Крім ударно-хвильової терапії- ЭУХТ, для лікування плечелопаточного періартриту застосовуються і інші консервативні методи. Зокрема, це можуть бути фізіопроцедури - ультразвук, електротерапія, лікувальний масаж, лікування холодом. Більш радикальні методи, які застосовуються при загостреннях - інтенсивна лікувальна фізкультура з застосуванням анальгетиків, лікувально-медикаментозні блокади суглоба препаратами, що містять анальгетики. У разі неефективності перерахованих методів і збереженні больового синдрому, проводиться оперативне втручання. Його завданням може бути видалення сольових відкладень, видалення частини тканин з метою розширення субакроміального простору, іноді - резекція кісткових тканин.

 

 

 Клінічна картина:

Обмеження рухливості плечового суглоба викликає поширення болю в проксимальну зону шиї або плеча. Основними причинами виникнення хвороби, що викликають розвиток хронічних больових синдромів є: геміпарез викликаний порушенням мозкового кровообігу, шийний остеохондроз, недостатній кровообіг сухожиль головки двоголового м'яза плеча, травми плеча і перенесені операції на плечовому суглобі, тривалі навантаження на верхній пояс.

 

У разі поширення вогнищ кальцієвого відкладення до області сухожилля і при безперервних триваючих механічних подразнень відбувається запалення синовіальної сумки (реактивний брусит), яке призводить до болю при розведенні рук в сторони і виникнення вузького проходу в зоні верхівки плеча.

 

При проведенні ударно-хвильової терапії або різкого навантаження на плечову зону, може статися прорив наявних кальцієвих відкладень з викидом їх в синовіальну сумку, при якому хворий відчуває різке збільшення больового синдрому, яке проходить досить швидко.