Тендиніт зв'язки надколінка (коліно стрибуна)

Головна | Лікування | Колінний суглоб| Тендиніт зв'язки надколінка (коліно стрибуна)

 

 

 

Що таке тендиніт зв'язки надколінка або коліно стрибуна?

 

Захворювання, зване тендинитом, являє собою запалення в області сухожилля, що характеризується мікронадриви сухожілістих волокон, які викликаються як правило в результаті часто повторюваних розтягування. Часто тендиніт зв'язки в області надколінка називають «коліном стрибуна» через те, що переважно це захворювання поширене серед стрибунів-спортсменів.

В результаті, при тендините виникає запалення сухожилля, яке з'єднають колінну чашечку і велику гомілкову кістку. Така травма є найпоширенішою в спорті.

 

 

Причини виникнення тендиніту зв'язки надколінника або коліна стрибуна?

Тендиніт виникає в результаті надмірного навантаження і, що характерно для більшості пошкоджень такого типу, дане пошкодження має триетапне розвиток:
- перший етап (легкий)
супроводжується больовими відчуттями лише після фізичної активності і не впливає на виконання дій;

-другий етап (помірний) характеризується відчуттям болю як під час фізичного навантаження, так і після її виконання;
- третій етап (важкий) супроводжується більш тривалої болем під час фізичної активності і після неї, а також больові відчуття можуть з'являтися і в повсякденному житті.

 

Симптоми тендинита зв'язки надколінка або коліна стрибуна

Симптоми даного захворювання розвиваються поступово і проявляються в вираженого болю під колінної чашечкою, яка проявляється більш посилено в сидячому положенні, біль після фізичної активності, що включає біг, наявність припухлості в області коліна, тугоподвижность його після довгого перебування в одній і тій же позі, обмежена здатність стрибка, а на фінальній стадії біль присутній і відчувається весь час.

 

Причини тендинита зв'язки надколінка або коліна стрибуна

Причинами розвитку тендиніту є слабкість і нееластичність м'язової і сухожильной маси стегна, часто повторювані скорочення м'язів і стрибки, які і створюють схильність до такої патології. При цьому погане сухожильну кровопостачання препятствуетбистрому загоєння, яке в результаті проходить дуже повільно, що робить таке пошкодження одним з найскладніших при лікуванні.

 

Як діагностувати тендиніт зв'язки надколінка або коліно стрибуна?

Лікарі лікувально-реабілітаційного центру "ВінПрофіМед" ставлять діагноз на основі клінічного обстеження і скарг хворого і застосування УЗД-діагностики, а також комп'ютерної томографії.

 

Методи лікування тендиніту зв'язки надколінника або коліна стрибуна

 

Методи лікування, які пропонує лікувально оздоровчому центрі "ВінПрофіМед", діляться на консервативні і оперативні.

 

 

Консервативний метод лікування

До консервативним методам лікування бурситів і тендинітів коліна відноситься носіння зручного взуття в повсякденному житті, накладення на пошкоджену кінцівку зігріває пов'язки, застосування препаратів для знеболення, накладання гіпсової пов'язки на травмовану область. У разі, якщо консервативне лікування не дає видимих ​​позитивних результатів, доцільно вдатися до оперативних методів лікування даного захворювання.

 

Оперативний метод лікування

У цих випадках проводиться хірургічне розтин кінця оболонки сухожилля, що робиться для того, щоб звільнити для нього більший простір, а потім виконується видалення запаленої бурси.

 

Лікування за допомогою ЕУХТ

 

Лікувально-реабілітаційний центр "ВінПрофіМед" пропонує також послуги з лікування даного типу захворювання. Метод лікування тенденіти ударно-хвильової терапії. Це новий метод лікування, який є багатообіцяючим компромісом між оперативним і консервативним методом, в разі безуспішності останнього. Курс такого лікування становить 5-7 сеансів екстракорпоральної ударно-хвильової терапії. Між сеансами, як правило, робляться інтервали в 5-6 днів. Ударні хвилі, які використовуються для терапії, мають високий енергетичні рівні.

 

 

 

Тендиніт чотириголового м'яза

 

Однією з різновидів тендинита є тендиніт чотириголового м'яза, який являє собою запальний процес сухожилля, що з'єднує квадріцепс і колінну чашечку і бере участь в розгинати механізмі.

Причини тендинита чотириголового м'язів

Причинами такого захворювання можуть бути нееластичність і слабкість м'язів квадрицепса, а також скорочення квадрицепса під час бігу і Пражками, що повторюються багато разів. Лікування такого захворювання аналогічно лікуванню «коліна стрибуна» (тендинита надколінка).

Профілактика тендинита чотириголового м'яза

Для того, щоб попередити розвиток ушкоджень коліна слід дотримуватися деяких правил:
- необхідно регулярно тренувати еластичність і силу м'язів, які оточують колінний суглоб;
- в повсякденному житті слід вибирати для шкарпетки відповідне взуття, що відрізняється зручністю і комфортом;
- перед спортивними тренуваннями слід проводити розігрівання м'язів, а також правильно організовувати тренування.

Лікування тендиніту чотириголового м'яза

Лікування тендинітів і бурситів коліна шляхом застосування екстракорпоральної ударно-хвильової терапії проводиться після ультразвукового діагностування, а під час лікування не застосовують анестезію. Курс такого лікування невеликої тривалості і має інтервали між сеансами дозволяє значно заощадити час у пацієнтів, які працюють і не можуть багато часу приділити для лікування без шкоди для робочих процесів. При цьому досягається позитивний ефект, який виражається в повному позбавленні від больових відчуттів або їх вагомого скорочення. Відсутність будь-яких побічних ефектів або ускладнень при застосуванні даного лікувального методу свідчить про високу ефективність даного неінвазивного методу лікування патологічних процесів коліна.

ЕУХТ для лікування тендиніту чотириголового м'яза

 

 

На сьогоднішній час метод екстракорпоральної ударно-хвильової терапії є неінвазивним методом лікування, який рекомендований при специфічних свідченнях в ортопедії, а також являє собою багатообіцяючу альтернативну технологію лікування при відсутності успішних показників консервативного лікування.